Hotel Poziom 511

Ogrodzieniec
Klient: Inwestor prywatny
Lokalizacja: Ogrodzieniec
Powierzchnia: 4 400 m2
Kubatura: 19 000 m3
Termin realizacji: 11.2009-09.2011

O realizacji

POZIOM 511 Design Hotel & SPA to nowoczesny, 4-gwiazdkowy obiekt położony w ser­cu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Sta­nowi przykład obiektu, który powstał w wyniku głębokiej rewitalizacji i dobudowy ze starego schroniska PTTK.

Powstały obiekt jest wyjątkowym połączeniem niezwykłego miejsca znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie ruin zamku w Ogrodzieńcu na samym szczycie wzniesienia. Ho­tel składa się z 3 obiektów: przebudowanego schroniska PTTK, nowo wybudowanego bu­dynku hotelowego wraz z basenem i łączącym oba te obiekty łącznikiem komunikacyjnym z windą. Wszystkie budynki wykonano z niezwykłą dbałością o szczegóły i zgodnością stylu zarówno w formie architektonicznej jak i plastyce całego obiektu.

Ze względu na ukształtowanie terenu i fakt ochrony konserwatorskiej budowa wymagała od załogi bardzo dokładnej organizacji robót zarówno pod względem logistycznym jak i organizacyjnym. Dodatkową przeszko­dą było posadowienie kompleksu na skałach, co powodowało konieczność ciągłej pracy ciężkiego sprzętu przy każdym rodzaju robót zewnętrznych, makroniwelacyjnych, drogowych i wodno – kanalizacyjnych.

Kompleks został wzniesiony przez AWBUD w trybie kontraktu Design & Build co dodatkowo pozwoliło na maksymalne wykorzystanie każdej przestrzeni budynku i optymalizacji kosztów przy jednoczesnym utrzyma­niu bardzo wysokiej jakości robót.

Na gości hotelu czekają 42 przestronne, nowocześnie urządzone pokoje, w tym 6 apartamentów.

Referencje:

Zapytaj o ofertę na podobną realizację