Strefa studenta

baner

img_5855

img_5929

Staże i praktyki

Firma PartnerBud serdecznie zaprasza studentów kierunków związanych z budownictwem na odbycie praktyk i staży. Zachęcamy do zapoznania z możliwościami rozwoju kariery zawodowej w naszej firmie. Być może w przyszłości podejmiesz z nami współpracę, dlatego już dziś chcielibyśmy opowiedzieć kilka słów o nas.

Stażyści i praktykanci w PartnerBud Design & Build są traktowani równorzędnie z pracownikami – na okres stażu czy praktyki otrzymują swój pakiet obowiązków i odpowiedzialności oraz są z nich odpowiednio rozliczani. Odbycie stażu lub praktyki jest pewną inwestycją – ten etap kariery jest bowiem okresem testowym dla danej osoby i firmy, który po zakończeniu może zaowocować ofertą pracy.

Dajemy stażystom i praktykantom możliwość wzięcia udziału w największych realizacjach oraz nabyciu doświadczenia potrzebnego w dalszej karierze. Stażyści i absolwenci współpracowali z nami przy takich realizacjach jak:

  • Dom Kereta – najwęższy dom świata, nietypowy budynek, o którym głośno już niemal na całym świecie, został wpasowany w wąską szczelinę między dwoma budynkami przy skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej na warszawskiej Woli.
  • Asseco Poland – budynek biurowy klasy A dla inwestora z branży informatycznej Asseco Poland SA.

„Praktyka na budowie Botanica Residence we Wrocławiu była dla mnie pierwszym kontaktem z pracą wykonawstwie przy dużej inwestycji. Dzięki współpracy z doświadczoną kadrą zdobyłem wiedzę i umiejętności, które po ukończeniu studiów pozwoliły mi podjąć stałą pracę w firmie Awbud jako inżynier budowy przy ciekawym i wymagającym projekcie. Obecnie pracuję przy mojej czwartej już inwestycji w firmie i wraz z rosnącym zakresem obowiązków i odpowiedzialności poszerzam swoje kwalifikacje i doświadczenie.” – Wojciech Kazek, inżynier budowy PartnerBud.

 

Współpraca z uczelniami

pslaska1

W ostatnim czasie firma nawiązała bliższą współpracę ze studentami Politechniki Śląskiej, czego efektem jest I Jesienny Rajd Budowlańca. Studenci odwiedzili siedzibę firmy, wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez kierownika kontraktu, inspektora ds. BHP oraz kierownika ds. personalnych. W nadchodzącym roku planujemy działania, które będą miały na celu zbudowanie bliższych relacji również z innymi uczelniami. Studentów zainteresowanych udziałem w innowacyjnych projektach rozwijających możliwości przybliżenia naszej firmy społeczności akademickiej zapraszamy do kontaktu z działem personalnym e-mail: kadry@partner-bud.pl.

logo-pw-duze

W ramach współpracy z Politechniką Warszawską, PartnerBud współtworzy sześć nowych podręczników Biblioteki Menedżera Budowlanego. Na podstawie zawiązanej współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Reykjavik University, Polskim Stowarzyszeniem Menadżerów Budownictwa, Chartered Institute of Building,Association of Building Surveyors and Construction Experts oraz grupą PartnerBud zostanie zrealizowany projekt współpracy na rzecz innowacji i dobrych praktyk w ramach programu Erasmus+. Niniejszy projekt odnosi się do priorytetów związanych z sektorem kształcenia i szkoleń zawodowych.Poprawa systemu edukacji personelu sektora budowlanego jest kluczowa, aby budownictwo mogło być zrównoważone oraz efektywne.Bezpośrednim rezultatem pracy intelektualnej w ramach projektu będzie powstanie sześciu nowych podręczników Biblioteki Menedżera Budowlanego.Podręczniki powstaną w czterech językach(polski, angielski, niemiecki, islandzki) co pozwoli na wprowadzenie ich w wielu krajach oraz jednoczesne uwzględnienie ich w systemach ECVET.

AWBUD organizuje także wykłady i warsztaty dla studentów uczelni technicznych. Przykładem mogą być tutaj warsztaty rozwoju osobistego zorganizowane przez dział personalny dla studentów Politechniki Warszawskiej Wydziału Budownictwa w 2016 roku. Zajęcia były przygotowane w ramach przedmiotu budownictwo w praktyce. Studenci nauczyli się definiować swoje mocne strony, ustalać role w zespole i dobierać profesjonalnie pracowników do zespołów budowlanych. Ciekawe przykłady i doświadczenia z życia budowy okazały się dla studentów bardzo cenną pigułką wiedzy.

awbud-warsztaty1      awbud-warsztaty2

W tym samym roku firma zorganizowała serię wykładów „Nowoczesne budownictwo ekologiczne na przykładzie projektu »Zaprojektowanie i wykonanie Zakładu Separacji Popiołu na terenie EC Siekierki«”.

 awbud-warsztaty3     awbud-warsztaty4

 

Program Enactus

enactus-full-color

Firma PartnerBud S.A. aktywnie wspiera program Enactus.

Jest to międzynarodowa inicjatywa, w ramach której studenci przy współpracy z liderami biznesu oraz wykładowcami realizują projekty wspierające rozwój społeczności lokalnych.

Tworząc innowacje społeczne i technologiczne, studenci poszukują rozwiązań biznesowych oraz mechanizmów rynkowych, które trwale i skutecznie poprawią jakość życia beneficjentów projektów. Prowadzone inicjatywy powinny być stabilne i rozwiązywać określone problemy w długim okresie czasu.

Działania Enactus w Polsce koordynowane są przez firmę BIGRAM, a inicjatywa działa aktywnie na 14 uczelniach wyższych, zrzeszając blisko 450 studentów.

Studenci w Polsce realizują ok 30 projektów rocznie a rezultaty swoich działań prezentują na przełomie maja i czerwca podczas Enactus Poland National Competition.

Prezentacje prowadzone są w języku angielskim, zgodnie z międzynarodową procedurą identyczną we wszystkich krajach Enactus. Oceny prezentowanych inicjatyw dokonuje Jury, w skład którego wchodzą dyrektorzy, członkowie zarządów i prezesi największych firm działających na polskim rynku. Zwycięzca reprezentuje następnie Polskę na Enactus World Cup.

Partnerami programu w Polsce są również m.in. takie firmy jak: PKO Bank Polski, Grupa LOTOS, Cargill, McDonald’s Polska, Microsoft, Grupa Eurocash czy Coca-Cola HBC Polska.

Więcej informacji na temat Enactus na: www.enactus.pl

zdj-1-enactus zdj-3-enactus zdj-2-enactus

Zapraszamy do kontaktu

Osoby chętne do nawiązania współpracy z PartnerBud Design & Build, proszone są przesłanie dokumentów aplikacyjnych na adres kadry@partner-bud.pl.

Do nadsyłanych dokumentów należy dopisać następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997 r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm.”

Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymają możliwość odbycia stażu lub praktyki studenckiej w PartnerBud Design & Build.