Galeria Handlowa Hosso Gubin

Budowa budynku handlowo-usługowego
Klient: Hosso Star Sp. z o.o.
Lokalizacja: Gubin
Powierzchnia : 9 889,08 m2
Kubatura: 58 314,30 m3
Termin realizacji: 07.2017 - 05.2018
Wartość: 20,96 mln zł netto

O realizacji

Awbud wybuduje Galerię Handlową Hosso Gubin

Awbud wybuduje Galerię Handlową Hosso Gubin

Galeria Hosso Gubin

Powstająca Galeria Handlowa  Hosso Gubin to nowoczesny kompleks sklepów, lokali usługowych oraz biurowych. Projektowany budynek będzie obiektem użyteczności publicznej, przeznaczonym do świadczenia usług i handlu oraz funkcji im towarzyszących.

Architektura budynku stworzona jest w taki sposób, aby obiekt przystosowany był do korzystania również przez osoby niepełnosprawne w tym również na wózkach inwalidzkich

Obiekt zaprojektowano w formie starającej się odzwierciedlać kwartał śródmiejskiej zabudowy z I połowy XX wieku. Wszystkie elewacje, a szczególnie zachodnią i południową zaprojektowano na podstawie koncepcji stanowiącej o całości pierzei, z należytą dla obszaru ochrony konserwatorskiej, starannością. Narożniki północno- i południowo-zachodni tworzą dominantę architektoniczną. Szczególną uwagę zwrócono na rozwiązania świetlne, mające na celu podkreślenie cech architektonicznych elewacji zewnętrznych.

Ogromną rolę odgrywają starannie dobrane naturalne materiały oraz szczegóły rozwiązań detali. Kolorystykę podporządkowano uwarunkowaniom historycznym. Na elewacjach dominować będzie klinkier. Widoczne od strony elewacji fragmenty dachów pokryte będą dachówką ceramiczną.

Projektowana wysokość budynku 19,10 m
Projektowana powierzchnia użytkowa 9 889,08 m2
Projektowana kubatura brutto budynku 58 314,30 m3
Powierzchnia handlowo-usługowa 8 258,95 m2

 

Zapytaj o ofertę na podobną realizację